W trosce o bezpieczeństwo Uczniów …Szkolny apel porządkowy w SP 99

W pierwszym tygodniu nauki, tj. 5 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 99 odbył się apel porządkowy, adresowany do Uczniów II etapu kształcenia.

Apel przeprowadzono w auli (sali gimnastycznej) odrębnie dla klas starszych i młodszych (na 3. i na 4. lekcji).

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Dyrektor i Wicedyrektor, Rzecznik Praw Ucznia oraz Pedagog szkolny SP 99 przy współpracy z Nauczycielami (Wychowawcami klas), sprawującymi opiekę wychowawcza nad Uczniami.

Zgromadzonym na apelu młodszym i starszym Uczniom przypomniano o:

1. obowiązującej podczas zajęć dyscyplinie i kulturze osobistej,
  2. zasadach bezpiecznego spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych,
  3. obowiązku dbałości o wspólne mienie Szkoły,
  4. obowiązku noszenia zmiennego obuwia,
  5. właściwym korzystaniu z toalet,
  6. budowaniu życzliwych relacji rówieśniczych,
  7. kontynuowaniu współpracy z Nauczycielami,
  8. unikaniu zachowań ryzykownych, w tym o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi ludźmi,
  9. bezpiecznej drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu.

Organizacja szkolnego apelu porządkowego jest zadaniem wynikającym ze Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły Podstawowej nr 99 im. T. Kościuszki we Wrocławiu, realizowanego w roku szkolnym 2018/2019.

Tekst: Anna Smolińska