W sobotę, 8 września 2018 r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w XXVIII Biegu Solidarności. W tym roku  w zawodach brało udział ponad osiemdziesięciu uczniów klas I – VII.

Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i informatyki uczniowie udali się  nad Odrę, gdzie odbywała się impreza. Pogoda dopisała – świetnie sprzyjała pokonywaniu trasy o długości około 1 kilometra. Rodzice gorąco dopingowali dzieciom. Uczestnicy, po osiągnięciu mety, nagradzani byli pamiątkowym medalem. Otrzymywali też butelkę wody mineralnej i bon na kiełbaskę z grilla – dla regeneracji ciała i ducha ;-).
Uczeń z szóstej klasy zdobył drugie miejsce. Inni zajęli miejsca w kolejnych dziesiątkach. To duże osiągnięcie, zważywszy, że w każdej grupie startowało niekiedy ponad 60 osób.

Można było uczestniczyć także w wielu dodatkowych konkursach
i zdobyć przeróżne gadżety fundowane przez sponsorów Biegu. Impreza wszystkim się podobała  i deklarowali, że będą startować w przyszłym roku.

Zapraszamy za rok!

Zdjęcia z Biegu można oglądać także na stronie: