Szkoła Podstawowa nr 99 od lat jest aktywnym uczestnikiem wrocławskiego projektu „Szkoła w mieście”. To jeden z projektów edukacyjnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym (2018/2019) z udziałem uczniów (zarówno I, jak i II etapu kształcenia).

Nadrzędnym założeniem projektu jest wzbogacenie szkolnej oferty edukacyjnej o dodatkowe, wartościowe zadania oraz podniesienie poziomu szkolnego nauczania, przy jednoczesnym zwiększeniu udziału uczniów w życiu kulturalnym Wrocławia. Zakłada on zaangażowanie dzieci i młodzieży w innowacyjne działania o edukacyjnym, zwykle ponadprzedmiotowym, charakterze.

Jak zawsze, celem zajęć jest realizowanie podstawy programowej w otwartej przestrzeni edukacyjnej, w szczególności zainspirowanie młodych wrocławian do pogłębiania szkolnej wiedzy poprzez zaangażowane w badawcze zadania projektowe – zwykle wykonywane zespołowo, wg określonych w trakcie zajęć reguł i kryteriów.

Sprawne wdrożenie projektu „Szkoła w mieście” na gruncie SP 99 było możliwe dzięki powołaniu szkolnego Koordynatora, który przekazuje wychowawcom klas niezbędne informacje o warunkach realizacji przedsięwzięcia oraz regułach jego finansowania.

Wybór zajęć projektowych (spośród udostępnionych przez miasto pozycji ofertowych), porozumienie dotyczące indywidualnych terminów dla klas, opieka wychowawcza podczas transportu i zajęć, zwykle przy wsparciu zaangażowanych Rodziców, pozostają zadaniami wykonywanymi przez Wychowawców klas.

Program „Szkoła w Mieście” w całości finansuje Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia.

Tekst: Anna Smolińska

Szkoła w mieście klasa 4b

W dniu 7.10.19 klasa 4b (pod opieką wychowawcy i dwojga rodziców p. Ani i p. Kasi) udała się tramwajem linią 3 do hali sportowej Hasta la Vista na ulice Góralską, gdzie pod opieką profesjonalnych trenerów zgłębiała tajniki prawidłowej zagrywki w badmintonie oraz w squashu. Na koniec zajęć uczniowie pokonywali na czas specjalny tor przeszkód w formie małpiego gaju. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjścia w ramach zajęć „szkoły w mieście”
Z tego miejsca chciałem bardzo serdecznie podziękować rodzicom, którzy bardzo pomogli podczas naszego wspólnego wyjścia.
tekst: Bartosz Mazurkiewicz
zdjęcia: Bartosz Mazurkiewicz