Pasje i zainteresowania są niezwykle ważnym  elementem życia ludzkiego. Niejednokrotnie to one sprawiają, że nasze życie staje się ciekawsze i bardziej wartościowe. Dlatego warto o nich mówić także dzieciom. Przede wszystkim zaś należy im pokazywać różne przestrzenie i możliwości, dzięki którym mogą się rozwijać i poznawać świat. Doskonale służył temu tydzień poświęcony pasjom i zainteresowaniom. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, co lubimy robić i w jaki sposób możemy rozwijać nasze talenty i pasje. Dowiedzieliśmy się także o różnych interesujących zajęciach pozalekcyjnych, w których uczestniczą nasi uczniowie. Cieszymy się, że dzieci posiadają przestrzenie, w których mogą aktywnie i pożytecznie spędzać swój wolny czas.