W przepiękny,  słoneczny dzień 20.03.2019 r. w  ramach Szkoły w Mieście klasa 4c wybrała się na film „Chłopiec z burzy” do Kina Nowe Horyzonty oraz do Piernikarni  Wrocławskiej. Film wywarł na nas ogromne wrażenie, było wiele emocji i łez wzruszenia. Tuż po seansie spacerem przez wrocławski Rynek ruszyliśmy na warsztaty piernikarskie do Piernikarni Wrocławskiej. Tam czekały na nas fantastyczne zajęcia. Były elementy historii, ciekawostki, rozpoznawanie zapachów, a przede wszystkim dobra zabawa przy tworzeniu własnych pierników z drewnianych form. Mieliśmy do dyspozycji wiele ciekawych kształtów, z których powstały pyszne i pachnące pierniczki o pokaźnych rozmiarach. Oprócz tego dostaliśmy gotowe pierniki do ozdobienia kolorowymi lukrami. Na  stołach pojawiły się serca i wielkanocne zające. Z uśmiechem na twarzy i piernikami w dłoniach dumni piernikarze wrócili do szkoły.