Czasami jako dorośli mamy duży problem z wyjaśnieniem dzieciom różnych pojęć.  Jednym z nich jest niewątpliwie patriotyzm. Zazwyczaj w naszych głowach pojawiają się patetyczne wizje ludzi oddających życie za ojczyznę.  Jednak nie każde pokolenie jest zmuszone do takich poświęceń.  Nie oznacza to, że nie możemy być prawdziwymi patriotami. Lekcje patriotyzmu zaczęliśmy od najprostszych rzeczy, czyli symboli narodowych. Wykonanie flag i kotylionów powierzyliśmy najmłodszym uczniom. Starsi nieco bardziej zagłębili się w historię Polski i okoliczności odzyskania przez nią niepodległości.  Przez cały tydzień towarzyszyły nam również patriotyczne piosenki, które bardzo przypadły dzieciom do gustu i z chęcią je śpiewały.  Nasz tydzień patriotyczny zakończyliśmy na wspólnym apelu, podczas którego chórek świetlicowy zaśpiewał utwór pt. „Piosenka Małego Patrioty”.