Pasowanie na ucznia

W dniu 24 października 2017 r. odbyły się w naszej szkole Beania, czyli uroczyste „Pasowanie na Ucznia”. Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni września. Poznawały swoje prawa i obowiązki, zapoznawały się z zasadami zachowania panującymi w szkole.

W tym wyjątkowym dniu dzieci w strojach galowych wyglądały bardzo uroczyście. Przejęte były tym, że na sali obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły, inni uczniowie i nauczyciele. Wychowawczynie klas pierwszych przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz grupa starszych kolegów i koleżanek. Dzieci na wstępie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytując wiersze, i śpiewając piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję.

Po ślubowaniu, które odbyło się w obecności sztandaru szkoły, dyrektor szkoły Pani Jolanta Horyń uroczyście pasowała uczniów symbolicznym ołówkiem. Uczniowie po tym wydarzeniu zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych.  Niespodzianką dla wszystkich, a  zwłaszcza dla wychowawczyń, było oficjalne pasowanie ich na nauczycielki klas pierwszych. Na zakończenie uroczystości uczniowie zostali zaproszeni do sal, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy, szkolne legitymacje oraz słodkie niespodzianki.

oprac. Marzena Królak