28.11.2017r. uczniowie kół historycznych uczestniczyli w Dniu Otwartym Akademii Wojsk Lądowych im. generała T. Kościuszki. Na miejscu czekał na dzieci przewodnik – żołnierz.    Na dobry początek – młodzi historycy dokonali oględzin kołowego transportera opancerzonego „Rosomak”. Potem ćwiczenia z samoobrony w sali gimnastycznej                    z instruktorami wojskowymi. Następnie budynki dydaktyczne: poznawanie sprzętu wojskowego (w tym – karabin wz. 96 Beryl, pistolet maszynowy PM – 84 Glauberyt, hełm kevlarowy, maski tlenowe płetwonurków, czekany, liny itd.), warsztaty z pierwszej pomocy    i na koniec ciepła herbata. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku – tablicy pamiątkowej Tadeusza Kościuszki, gdzie ku pozytywnym zdziwieniu naszego opiekuna dzieci odpowiadały na każde pytanie związane z patronem naszej szkoły. Uczniowie niewątpliwie bawili się świetnie, a opiekował się nimi p. Przemysław Dudek.

Przemysław Dudek