Na początku roku szkolnego 2017/2018, w sobotnie przedpołudnie liczna grupa uczniów SP99 wraz z koordynatorem –  p. Darią Gajdą oraz nauczycielami  wzięła udział w Biegu Solidarności wzdłuż ulicy Na Grobli na dystansie około 1 km. Dzieci biegły w swoich kategoriach wiekowych, osobno dziewczynki, osobno chłopcy.

Wszyscy chcieli wypaść jak najlepiej i dobiec do mety, jak najszybciej. Na mecie dzieci, które ukończyły bieg, otrzymały zasłużone medale.

Jeden z naszych uczniów podczas startu, niestety upadł i pokaleczył sobie kolana. W karetce udzielono mu pierwszej pomocy. Smutnego sportowca pocieszyła nagroda niespodzianka od organizatorów w postaci torby, bidonu i oczywiście medalu.

Organizatorzy przewidzieli dla dzieci różne atrakcje – gorącą kiełbaskę, napój, lody.

Wszyscy wracali do domów zmęczeni, ale usatysfakcjonowani.

Komisja sportowa