W czerwcu oraz na początku września odbył się w naszej szkole oraz na poziomie wojewódzkim konkurs plastyczny dotyczący naszego Patrona – Tadeusza Kościuszki. Konkurs  związany był z obchodzonym przez nas 27.09.2017 r. Świętem Patrona SP99. Konkurs objęty był honorowym patronatem Pierwszej Damy RP oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pana Romana Kowalczyka. Udział w konkursie wzięli uczniowie ze wszystkich dolnośląskich szkół będących pod patronatem  Tadeusza Kościuszki. Wystawa konkursowa miała miejsce podczas obchodów święta, a laureaci otrzymali nagrody podczas uroczystego apelu. Nagrody ufundowało Kuratorium Oświaty, natomiast główna nagroda za pierwsze miejsce dla Alicji Riss z Zespołu Szkół w Goczałkowie – wieczne pióro, przekazana została z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pieczę nad organizacją i przebiegiem konkursu sprawowała p. Paulina Głośna oraz p. Mateusz Pazgan. Ważną informacją jest fakt, że praca, która zajęła pierwsze miejsce została w podziękowaniu przekazana Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.