17 listopada 2017 roku w piątek reprezentacja SP 99 zagrała w Igrzyskach Dzieci
w „Minikoszykówce Chłopców” w strefie Wrocław centrum.

Graliśmy w grupie E, w której oprócz naszej reprezentacji grały drużyny SP 34 i SP 16. Gospodarzem I Rundy fazy grupowej była szkoła SP 16, do której musieliśmy się udać.

Nasza reprezentacja liczyła czternastu chłopców, w której skład wchodzili: Alan Biłat, Nikodem Budzanowski, Oskar Cwynar, Mikołaj Czuchnicki, Kacper Gryczuk, Kamil Janic, Emanuel Kryjom, Mikołaj Łupiński, Tomasz Matkowski, Tymoteusz Molendo, Kordian, Rachwalik, Oliwier Tkaczyk, Filip Węgrzyński i Mikołaj Włodarczyk.

We wszystkich dwóch meczach, które rozegrała nasza reprezentacja widać było dużą wolę walki i chęć nauki. Przede wszystkim była to też nauka dla naszych chłopców jak zachowywać się „fair play” wobec przeciwnika i jak w  trudnych chwilach się nie poddawać i jak walczyć ze swoimi emocjami.

Przede wszystkim widać, że nasza reprezentacja ma duży potencjał i rokuje na przyszłość. Niestety nie udało nam się awansować do II Rundy, ale myślę, że w przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej. Naszym chłopakom należą się wielkie brawa i wyrazy szacunku za podjętą walkę w każdym meczu. Duże gratulacje!