Dnia 20 listopada 2017 r. w ramach projektu „Szkoła w mieście” uczniowie z klasy 1 b uczestniczyli w warsztatach teatralno-plastycznych organizowanych we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Podczas dwugodzinnych zajęć mieli możliwość rozwijania swojej kreatywności i wyobraźni. Uczyli się, jak zagrać różne osoby, w jaki sposób – mimiką, gestem, ruchem – można wyrazić emocje oraz sytuację, w której się znajdują. Przekonali się, że teatrem można się bawić na co dzień. W trakcie zajęć plastycznych poznawali różnorodne materiały oraz techniki plastyczne. Dzieci były zadowolone i chętnie pracowały. Bardzo podobało im się malowanie tuszem. Zajęcia były twórcze i pobudziły abstrakcyjne myślenie oraz ekspresję plastyczną. Był to ciekawy czas integracji.

oprac. Marzena Królak