W poniedziałek 13 listopada 2017 roku, nasza klasa miała okazję uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych nt. cyberprzemocy w ramach projektu „Bezpieczna szkoła cyfrowa”.

Projekt ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji uczniów, nauczycieli i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z zasobów cyberprzestrzeni.

Na warsztatach uczniowie zostali uświadomieni na temat możliwych zagrożeń ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Klasa IIId poznała zasady odpowiedzialnego zachowania    w Sieci, które zapewni bezpieczeństwo oraz mądre korzystanie z Internetu.

ZAPAMIĘTAJ: Nigdy nie zdradzaj swojego telefonu, adresu, nazwiska- używaj głównie nicku czyli internetowego przezwiska. Gdy Cię coś w Internecie zaniepokoi zawsze poinformować o tym rodziców przystoi. Jeśli ktoś nieznajomy w Internecie na spotkanie zaprasza Cię, nie wolno na to Tobie zgodzić się. Na pożegnanie dodam jednak mój drogi kolego: korzystaj mądrze           z Internetu, a możesz nauczyć się z niego wszystkiego.

wychowawca klasy Sara Szwacka