Program „Szkoła w mieście” zwiększa udział uczniów życiu kulturalnym miasta oraz podnosi poziom nauczania. Dzięki finansowaniu przez miasto, uczniowie mogą skorzystać z zajęć w wielu instytucjach mieście takich jak: teatr, muzeum. centra edukacyjne. Podczas tych zajęć obowiązująca podstawa programowa realizowana jest w formie atrakcyjnych zajęć dla uczniów.

W tym roku w ramach programu „Szkoła w mieście” uczniowie klasy IIId wybrali się na zajęcia do Planetarium i Zakładu Klimatologii. Dzięki zajęciom  w Planetarium uczniowie zapoznali się z wyglądem i pozornym ruchem nocnego nieba. Poznali wiele gwiazdozbiorów oraz ich trudnych do zapamiętania nazw. Wzięli udział w podróży przez Układ Planetarny, poznali planety krążące wokół Słońca. Natomiast w Zakładzie Klimatologii uczniowie zwiedzili Obserwatorium Meteorologiczne, które wyposażone jest we wszystkie niezbędne do pomiarów i obserwacji meteorologicznych przyrządy. Uczniowie zapoznali się z przyrządami oraz poznali metody prowadzenia obserwacji. Cała klasa IIId zaczerpnęła wiedzy z zakresu meteorologii, klimatologii i ochrony atmosfery.

Zajęcia w ramach programu „Szkoła w mieście” znacznie poszerzyła

naszą wiedzę !!!

wychowawca klasy Sara Szwacka