rekrutacja do klas terapeutycznych

Wrocław ul. Krakowska 2

prowadzi zapisy do klasy III, IV i VI terapeutycznej

dla dzieci z trudnościami w uczeniu się

na rok szkolny 2018/2019

Proponujemy naukę w niewielkim zespole klasowym prowadzonym przez nauczyciela terapeutę oraz zajęcia terapeutyczne ukierunkowane na indywidualną pracę i pomoc takie jak :

• terapia pedagogiczna
  • zajęcia logopedyczne
  • zajęcia socjoterapeutyczne
  • zajęcia z psychologiem

Program nauczania dostosowany jest do indywidualnych potrzeb                 i możliwości dziecka. Zapewniamy pomoc specjalistów – psychologa logopedy, pedagoga oraz terapeutów.

Warunkiem przyjęcia dziecka do klasy jest :

1. złożenie stosownych dokumentów

• aktualna opinia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, w której znajduje się zalecenie nauki w klasie terapeutycznej,

1. uzyskanie pozytywnej opinii Komisji Terapeutycznej w SP 96.

Dokumenty można składać do końca marca 2018r. w sekretariacie szkoły.

Jeśli szkoła będzie dysponować jeszcze wolnymi miejscami, dokumenty będzie można składać  również w kwietniu, maju i czerwcu.

Dodatkowe informacje pod numerem tel. (71)798-68-77.

Przeciwwskazaniem do podjęcia nauki w klasie terapeutycznej są występujące u dziecka zaburzenia zachowania i emocji.

Warunkiem utworzenia klas terapeutycznych jest przyjęcie do każdej z nich minimum 10 uczniów.