Dnia 08.02.2018r. w murach naszej Szkoły odbył się koncert „Dla Babci i Dziadka”, zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Horyń, która powitała licznie zgromadzonych gości i zaprosiła do włączenia się do wspólnego śpiewania. Całość koncertu była podzielona na dwie części. W pierwszej z nich zaprezentowali się uczniowie klas I-III, w drugiej mieliśmy okazję wysłuchania występu solowego Pani Elżbiety Mach.

Uroczystość była dla nas dość sporym wyzwaniem, głównie ze względu na dużą liczbę małych artystów, którzy pragnęli zaśpiewać dla swoich dziadków. Po połączeniu wszystkich klas, na scenie znalazło się około 70 uczniów z klas I-III. To dość pokaźna liczba, która nawet dla nas stanowiła zaskoczenie. Pani Paulina Kowalczyk, która przygotowywała dzieci do występu, przyznała, że nie spodziewała się aż takiej frekwencji wśród uczniów. Z uśmiechem dodała też, że „dzieci same sobą dyrygowały”, gdyż nie była nawet w stanie objąć wszystkich wzrokiem. Podczas koncertu uczniowie zaprezentowali m.in. utwory z repertuaru takich wykonawców jak: Skaldowie, Dwa Plus Jeden, Halina Kunicka czy Kasia Sobczyk. Ponieważ nie są to dziecięcy wykonawcy, nauczenie dzieci niektórych utworów wymagało kreatywności i stworzenia dodatkowych układów choreograficznych.

Tym bardziej kierujemy wielkie ukłony i gratulacje w kierunku wszystkich dzieci, które wystąpiły podczas koncertu. Dziękujemy za Waszą energię, radość i spontaniczność. Jesteśmy z Was równie dumni, jak Wasi Dziadkowie i Rodzice.

Pragniemy również podziękować Rodzicom klas I-III za zaangażowanie w pieczenie ciast oraz wszystkim Nauczycielom, którzy włączyli się w pomoc podczas przygotowań.

Koordynacja koncertu: p. Ewelina Mucha

Przygotowanie dzieci: p. Paulina Kowalczyk