Dnia 21.03.2018r. przeżywaliśmy w SP99 Dzień Otwarty. W godzinach porannych w murach szkoły pojawili się goście z pobliskich przedszkoli. Grupy przedszkolaków przybyły wraz ze swoimi wychowawcami zobaczyć, jak mogą wyglądać lekcje w szkole. Uczniowie klas III zamienili się w pomocników i wspierali przedszkolaków w zadaniach, które mieli wykonać. Chętnie opowiadali również młodszym kolegom, jak wygląda szkolne życie. Dzieciaki z wielką uwagą oglądały szkołę oraz słuchały opowieści uczniów.

Osoby, które nadal czuły niedosyt informacji o szkole, mogły je uzupełnić popołudniu i przyjść do szkoły wraz z rodzicami. Podczas popołudniowego spotkania przyszli kandydaci mogli ujrzeć szkołę z nieco innej perspektywy niż szkolna ławka. Wszystko za sprawą licznych pokazów muzyczno-sportowych, które zostały zaprezentowane na sali gimnastycznej. Prezentowane piosenki oraz układy taneczne pokazują, jak wielki potencjał i zmysł artystyczny drzemie w naszych uczniach. Spotkanie ubogaciły także występy: grupy tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu oraz Centrum Tanecznego Hajdasz, a także pokaz sekcji karate, która trenuje w naszej szkole.

Na koniec chętni goście mogli udać się do klas lekcyjnych, by móc uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli np. rozgrywkach szachowych, czy też grach i ćwiczeniach wykorzystujących tablice interaktywne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i kandydatom, którzy zechcieli nas odwiedzić i lepiej poznać. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!