„BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.”

Więcej o idei programu BohaterOn można przeczytać na stronie internetowej bohateron.pl

Opiekunem kampanii w Szkole Podstawowej nr 99 im. T. Kościuszki we Wrocławiu jest nauczyciel historii – pan Przemysław Dudek.

Rok szkolny 2021/2022

Uczniowie klas III A, V C, VII D i VIII C uczestniczyli aktywnie w Akcji BohaterON w naszej szkole. Klasy realizowały scenariusze zajęć, oglądały filmy edukacyjne oraz uczestniczyły w klasowych dyskusjach nad powstaniem warszawskim i jego uczestnikami.
Dodatkowo, miłym akcentem i zwieńczeniem akcji, było wykonanie kartek z życzeniami dla powstańców warszawskich przez uczniów powyższych klas. Zostały one przekazane do organizatorów: Fundacji Rosa i Fundacji Sensoria.

Rok szkolny 2020/2021

Uczniowie uczestniczyli w lekcji o powstaniu warszawskim i wykonali wspólnie pracę plastyczną dla powstańca warszawskiego.

Młodzież z klasy VII D postanowiła zrobić plakat z pozdrowieniami i życzeniami dla pana Andrzeja Pląskowskiego, który z bronią w ręku walczył z hitlerowskimi Niemcami.

Uczniowie wysyłali listy i pocztówki do byłych powstańców warszawskich.

W programie wzięli udział uczniowie klas: VI A, VI C i VI D.

Dzieci zredagowały życzenia, wiadomości i zapytania do walczących niegdyś o niepodległość Polski – łącznie około 70 kartek pocztowych.