Program eTwinning  to europejska społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

Współpracę nawiązuje się tylko z  zarejestrowanym w eTwinning nauczycielem.

W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz Albania, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja.

Program eTwinning, działający w Polsce w ramach FRSE od 2005 roku, oparty jest na idei wprowadzania najnowszych rozwiązań technologicznych i metodologicznych do pracy z uczniami. Podstawą działań jest tu współpraca szkół przez Internet z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Tradycyjne formy kontaktu zastępuje komunikacja i współdziałanie online, a zaplanowane działania projektowe wykonuje się z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i urządzeń.

Cztery najważniejsze cechy projektów eTwinning:

• Wykorzystywanie komputera, Internetu, różnorodnego oprogramowania.
  • Języki obce wykorzystywane są do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami – partnerami w projekcie.
  • Tematy projektu są bardzo łatwo integrowane z podstawą programową.
  • Projekty eTwinning są bardzo elastyczne.

Informacje powyższe na podstawie https://etwinning.pl/czym-jest-etwinning/

Wybrane projekty realizowane w SP 99 we Wrocławiu

• Let`s share 2020-2021 – uczniowie oraz nauczyciele tworzą i wyszukują najciekawsze zadania online do nauki języka angielskiego. Następnie tworzona jest baza zadań zarówno dla uczniów jak i nauczycieli biorących udział w projekcie.
  • Idiom for everybody 2019 – uczniowie rysowali wybrany idiom z języka angielskiego a następnie szkoły wymieniały się pracami, i wykonywały wystawę prac partnerów.
  • English around us 2017 – uczniowie wyszukiwali angielskie słowa w swoim otoczeniu, tłumaczyli te słowa, wykonywali pracę plastyczną z wybranym słowem,  a następnie szkoły wymieniały się pracami, i wykonywały wystawę prac partnerów.
  • It`s raining cats and dogs 2016 – uczniowie rysowali wybrane przysłowie z języka angielskiego a następnie szkoły wymieniały się pracami, i wykonywały wystawę prac partnerów.
  • Paint a song 2015 – uczniowie rysowali swoją ulubioną piosenkę (anglojęzyczną) a następnie szkoły wymieniały się pracami, i wykonywały wystawę prac partnerów
  • Christmas cards 2014 – międzynarodowa wymiana kartek świątecznych zakończona wystawą prac w każdym z krajów.

Koordynacją projektów  w szkole zajmuje się pani Małgorzata Chudzik, która zaprasza zainteresowanych uczniów do kontaktu poprzez dziennik Librus.

Obecnie (styczeń 2021 r.) trwają prace nad Logo tegorocznego projektu pod nazwą Let`s share (podzielmy się) – więcej informacji znajduje się pod linkiem: