3 grudnia gościliśmy w  naszej szkole przedstawiciela zawodu górniczego. Pan  dr Jacek Urbański przybył do szkoły w pełnym górniczym umundurowaniu, dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za zasługi. Nasz gość przybliżył dzieciom wizerunek patronki górników św. Barbary opowiedział wiele ciekawostek i interesujących wiadomości na temat górnictwa. Uczniowie z łatwością wymieniali nazwy surowców i minerałów  wydobywanych  w kopalniach,  które prezentowane były  przez górnika. Każde dziecko mogło chociaż przez chwilę poczuć się górnikiem, ubierając czapkę górnika, która była ozdobiona pięknymi piórami. Spotkanie wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Pytań było bez liku. Okazało się, że zawód górnika jest bardzo interesujący i wzbudza sporo emocji wśród dzieci. Na zakończenie spotkania delegacja uczniów podziękowała za ciekawe spotkanie i złożyła życzenia z okazji ,,Barbórki” . Po spotkaniu uczniowie wykonali pamiątkowe zdjęcia z górnikiem  w czapkach górniczych.

Dziękujemy panu dr Jackowi  Urbańskiemu za poświęcony czas i zaangażowanie.

Opracowanie: Jolanta Sikorska