Kolejny przystanek w naszej wielokulturowej podróży to Chiny. To niezwykle ciekawy i różnorodny kraj o bardzo odmiennej kulturze. W pierwszych dniach, próbowaliśmy razem z trzecimi i czwartymi klasami zrozumieć, w jaki sposób funkcjonują Chiny jako państwo komunistyczne. Nie były to dla nas łatwe zagadnienia. Uczniowie zrozumieli jednak, że wielu mieszkańców Chin żyje w biedzie. Wyjaśniliśmy sobie również pojęcie „taniej siły roboczej”, które pomogło nam zrozumieć, dlaczego tak wiele ubrań i urządzeń jest produkowanych w Chinach. Następnie poznaliśmy największe miasta Chin: Pekin i Szanghaj. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało Zakazane Miasto oraz jaką długość miał Wielki Mur Chiński. Poznaliśmy również wiele chińskich wynalazków i tradycji. W ramach podsumowania tygodnia stworzyliśmy wystawę naszych prac, na czele z przepięknymi smokami, którą można było podziwiać w holu na parterze.