Czerwonym, dwupiętrowym autobusem udaliśmy się w podróż po Londynie i Wielkiej Brytanii. To kolejny kraj na naszej mapie wielokulturowości. Język angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie. Stał się językiem globalnym, międzynarodowy, dlatego też wymagana jest od nas jego znajomość, chociażby w stopniu podstawowym. Nasi uczniowie doskonale znają podstawowe zwroty w języku angielskim. W związku z tym, podczas zajęć skupiliśmy się głownie na kulturze Wielkiej Brytanii i USA. Poznaliśmy Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię, a także zapoznaliśmy się z zasadami etykiety na dworze królewskim. Nie zapomnieliśmy również o słynnych czerwonych autobusach, które znalazły odzwierciedlenie w naszych pracach. Następnie zmieliliśmy kontynent, by  odwiedzić Stany Zjednoczone. Zapoznaliśmy się z wybranymi stanami i miastami USA. Dowiedzieliśmy się również jak wyglądali i żyli Indianie – rdzenni mieszkańcy Ameryki oraz skąd się wzięła ich nazwa. Klasy 3 i 4 stworzyły zaś przepiękne indiańskie pióropusze.