Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/2020

Jak zaakceptować zbliżający się nieuchronnie koniec wakacji? Najlepiej polubić szkołę, doceniając wszystkie jej walory! 02 września 2019 r. wszyscy uczniowie klasy VI C mogli spotkać się po wakacjach, podzielić wrażeniami i nacieszyć własnym towarzystwem. Powitanie przez Dyrektora SP 99, spotkanie z wychowawcą w klasie, zapoznanie z nowym planem lekcji i przywitanie nowych kolegów rozpoczęły Rok Szkolny 2019/2020.
Jak wiadomo, nowym wyzwaniom znacznie łatwiej stawić czoła w towarzystwie roześmianych rówieśników 🙂

Wybory Samorządu Klasowego i Samorządu Szkolnego

Praktyczna lekcja demokracji szkolnej przyda się każdemu. W pierwszej połowie września 2019 r. w demokratycznym głosowaniu wybraliśmy przewodniczącego klasy VI C i jego zastępców, a w drugiej połowie września 2019 r. – wyłoniliśmy Zarząd Samorządu Uczniowskiego SP 99. Będziemy ich wspierać w działaniach.

Akcja Sprzątania Świata

Bez sprzątania nie ma porządków! Z tego powodu każdego roku uczniowie naszej klasy uczestniczą w Akcji Sprzątania Świata, utrwalającej wśród młodych ludzi nawyki porządkowania miejsc naszego pobytu oraz kulturę dbałości o środowisko naturalne. Uczniowie porządkowali tereny Księża według wcześniej przygotowanej „mapy porządkowej”. Księże sprzątali wszyscy bez wyjątków, dając wyraz praktycznej troski o kondycję naszej planety, Ziemi.

Przegląd Piosenki Europejskiej
Każde wystąpienie na forum szkoły to zadanie wszechstronnie rozwijające. Uczy kluczowych umiejętności, takich jak: kontroli emocji, wewnętrznej mobilizacji, komunikacji z grupą. W bieżącym roku podczas Przeglądu Piosenki Europejskiej mogliśmy podziwiać występy wielu solistów, w tym – reprezentantkę z klasy VI C. Byliśmy pod wrażeniem obejrzanych występów …

Klasowe obchody Dnia Chłopaka w klasie VI C
Przygotowania do klasowego święta – Dnia Chłopaka – rozpoczęły się w tym roku szkolnym znacznie wcześniej (z tygodniowym wyprzedzeniem). Spośród kilku koncepcji obchodów sympatycznej uroczystości wybrano jedną – najsłodszą. W jej realizację zgodnie zaangażowały się wszystkie dziewczynki. W odświętnie zaaranżowanej klasie złożyły chłopcom okolicznościowe życzenia i hojnie obdarowały ich słodyczami (dyskretnie uczestnicząc w degustacji łakoci).
W dniu Międzynarodowego Święta Kobiet chłopcy z pewnością odwdzięcza się dziewczynkom.

Anna Smolińska

Wrocław, 15.10.2019 r.