17 października 2019 roku, klasy VIIA, VIIB oraz VIIIA wybrały się wraz z wychowawczyniami i szkolną doradczynią zawodową na targi Made in Wroclaw, w  ramach Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego (w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia). Klasy miały okazję zapoznać się z nowymi technologiami,  które z Wrocławia wychodzą w świat. Atrakcji było tak wiele, że każdy znalazł  dla siebie coś interesującego. Uczniowie poznali  najnowsze technologie, testując okulary wirtualnej rzeczywistości, obejrzeli zaprojektowane w naszym mieście roboty, rozmawiali też osobiście z innowatorami. Mieliśmy również okazję spróbować smaków Wrocławia, a chętni mogli się zrelaksować w strefie chillout. Wszystkie stoiska przygotowały niespodzianki dla zwiedzających, młodzież mogła też wygrać różne nagrody. Niektórym szczęście dopisało i zabrali do domu ciekawe gadżety, które są symbolem prężnie rozwijającego się i nowoczesnego Wrocławia – miasta przyszłości. Nam najbardziej podobał się ołówek, który po wypisaniu należy włożyć do doniczki z ziemią i poczekać cierpliwie, aż urośnie aromatyczna bazylia.                                                                                                               Wracając  do szkoły, jednogłośnie stwierdziliśmy, że wycieczka udała się pod każdym względem – nawet pogoda dopisała i towarzyszyła nam piękna, jesienna aura.