21 października, w piękny , słoneczny dzień klasa V c wybrała się w ramach Szkoły w Mieście na warsztaty tworzenia szablonów do PANATO. Uczniowie, zaprojektowali i wykonali szablony, a następnie nadrukowali je farbą na bawełniane torby.

Praca z wycinaniem szablonów wymagała wiele cierpliwości, a sam projekt również dla wielu okazał się wyzwaniem. Praca jednak wykonywana była z ogromnym zaangażowaniem i ciekawością efektu końcowego, który  przerósł nasze oczekiwania. Wszystkie prace wyszły przepięknie, a uczniowie z radością i dumą przemierzali z nimi drogę powrotną do szkoły. Zajęcia przeprowadzone zostały w miejscu stworzonym przez ludzi z pasją, pełnym przepięknych, toreb, plecaków, notesów i innych gadżetów, szytych i ozdabianych techniką sitodruku przez rękodzielników z PANATO. Wszyscy zachwycali się dostrzeganymi przedmiotami  i wysłuchali prezentacji dotyczącej sitodruku.