We wtorki, zawsze  o godz. 9.30 w Foyer Za Witrażem aktorzy Teatru Muzycznego Capitol czytają na głos fragmenty dobrej literatury dla dzieci. Tym razem aby posłuchać czytania przez aktorów, do Capitolu wybrały się z naszej szkoły klasy pierwsze. Niektórzy z uczniów pierwszy raz przestąpili próg Teatru Muzycznego. Byli oczarowani jego niesamowitym wnętrzem oraz panującym w tym miejscu miłą atmosferą.

W fotelu osoby czytającej zasiadła aktorka p. Elżbieta Kłosińska. Natomiast uczniowi zajęli miejsca na wygodnych sofach i poduchach. Prowadząca aktorka przeczytała nam fragmenty książek Wojciecha Widłaka: „Pana Kuleczki” i „Skrzydeł”. Uczniowie byli bardzo wsłuchani w czytany tekst oraz ciekawi dalszych losów książkowych bohaterów. Jednakże nie możliwością było przeczytać dwie książki w ciągu jednej godziny.

Mamy nadzieję, że wkrótce znowu będziemy mogli się wybrać do Capitolu aby posłuchać dalszych opowieści.

Magdalena Buchwald