W dniu 10 października w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia” klas pierwszych. Do tego wydarzenia klasy pierwsze przygotowywały się już od pierwszych dni swojego pobytu w szkole. Wytrwale uczyły się tekstów, wierszy, piosenek oraz dzielnie uczestniczyły we wspólnych próbach. Do występu uczniowie klas pierwszych zostali przygotowani przez swoje wychowawczynie: klasa Ia- P. Joannę Galubę, klasa Ib P. Sarę Szwacką, klasa Ic P. Magdalenę Buchwald.

Uroczystość rozpoczęła się podniosłym akcentem, wprowadzeniem sztandaru szkoły. Później został odśpiewany hymn państwowy oraz powitani zostali wszyscy zgromadzeni goście i uczestnicy przedstawienia przez Panią dyrektor Beatę Berezowską.

Po przywitaniu gości nastąpił czas dziecięcych występów. Pierwszoklasiści występowali z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Następnie nastąpiła najważniejsza chwila – Pani dyrektor swoim ogromnym ołówkiem mianowała każde dziecko na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuję cię na ucznia”. Po skończonej uroczystości dzieci czekała niespodzianka, która została przygotowana przez ich rodziców. Wychowawczyni wręczyła dzieciom dyplomy oraz pogratulowała im przystąpienia do grona uczniów szkoły,” a rodzice podarowali swoim pociechom rożek słodkości.

Magdalena Buchwald