PROJEKT „BYĆ PRZEDSIĘBIORCZYM – LEKCJE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. W naszej szkole rusza projekt finansowany przez Biuro Rozwoju Gospodarczego,     we współpracy z Departamentem Edukacji, „Być przedsiębiorczym – lekcje inspirujące”. Przedsięwzięcie przeznaczone jest dla klas VII i VIII. Umożliwia on skorzystanie  przez uczniów z wiedzy i doświadczenia mentorów z różnych branż, którzy przeprowadzą  z uczniami lekcje o przedsiębiorczości. Projekt jest związany z jednym z priorytetów Prezydenta Wrocławia – łączenie edukacji z rozwojem zawodowym by ułatwić młodym ludziom start na współczesnym rynku pracy.

Dla naszej szkoły została wybrana mentorka p. Jaqueline Asensky. Więcej informacji  o mentorce można znaleźć na stronie:

Koordynatorem szkolnym projektu jest p. Przemysław Dudek.

„Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”

To już kolejne spotkanie z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”  Tym razem mierzyliśmy się z tematem twórczego myślenia.
Jak sprawić, aby umysł błyskawicznie podsuwał świetne pomysły? Co zrobić, aby nie chowały się one z tyłu głowy, gdy chcemy przekazać coś, czy wyrazić?  To tylko niektóre zagadnienia podejmowane na zajęciach.
Na lekcji uczniowie klasy 2b uczyli się niektórych technik twórczego myślenia: rozegrali mecz skojarzeń, „rozciągali myśli”, dokonywali transformacji przedmiotów. Poznali też zasady kontraktu twórczego myślenia. Dowiedzieli się, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

„Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”

Kto powiedział, że przedsiębiorczości można się uczyć tylko w starszych klasach lub w życiu dorosłym, jest w błędzie. W naszej szkole, a konkretnie w klasie 2b, tajniki zagadnień związanych z tym obszarem są zgłębiane co tydzień w ramach ogólnopolskiego projektu „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”
Przedsiębiorczość to nie tylko wiedza na temat mechanizmów ekonomicznych i rynkowych. Jej fundamentem jest umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Zajęcia mają służyć rozwijaniu ważnych kompetencji społecznych, takich jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca oraz empatia.
Pierwsze zadanie z zakresu współpracy uczniowie klasy 2b mają już za sobą. Dzieci przystąpiły do Marshmallow Challenge. Kolejne wyzwania przed nimi.

Zajęcia z przedsiębiorczości klasa 2b

Bycie liderem zespołu to niełatwa sztuka. O tym jak bardzo, przekonali się uczniowie klasy 2b, podczas kolejnych zajęć projektowych z zakresu przedsiębiorczości. Żeby osiągnąć cel i wykonać zadanie potrzeba dwóch ważnych elementów: zaangażowania każdego członka zespołu i chęć osiągnięcia wspólnego celu. By tak się stało, nieoceniona jest rola lidera. Każdy uczeń mógł się przekonać jak bardzo jest ona ważna. Zadanie zostało zrealizowane przez każdy zespół, a to znaczy, że umiejętność współpracy w klasie 2b jest na coraz wyższym poziomie.