Kto powiedział, że przedsiębiorczości można się uczyć tylko w starszych klasach lub w życiu dorosłym, jest w błędzie. W naszej szkole, a konkretnie w klasie 2b, tajniki zagadnień związanych z tym obszarem są zgłębiane co tydzień w ramach ogólnopolskiego projektu „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”
Przedsiębiorczość to nie tylko wiedza na temat mechanizmów ekonomicznych i rynkowych. Jej fundamentem jest umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Zajęcia mają służyć rozwijaniu ważnych kompetencji społecznych, takich jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca oraz empatia.
Pierwsze zadanie z zakresu współpracy uczniowie klasy 2b mają już za sobą. Dzieci przystąpiły do Marshmallow Challenge. Kolejne wyzwania przed nimi.