W piątek, 8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 99 im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę niepodległości, który obchodzimy 11 listopada. Na pamiątkę przejęcia władzy wojskowej od Rady Regencyjnej nad tworzonym Wojskiem Polskim.

Uroczystość składa się z części oficjalnie z udziałem Pani Dyrektor, Wicedyrektor, Przedstawiciela Rady Rodziców i pocztu sztandarowego. Gdzie uczniowie i pracownicy szkoły odpowiedzieli na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i włączyli się w akcję „Szkoła dla hymnu”. Punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy członkowie szkolnej społeczności odśpiewali polski hymn narodowy (4 zwrotki i refren). W imieniu szkoły głos zabrała Pani Dyrektor Beata Berezowska, przypominając jak ważna jest to data w naszej historii.

W drugiej części uczniowie klas piątych i ósmych, zaprezentowali nam krótki program artystycznym. W którym przesieliśmy się do 1924 roku na lekcję historii do ówczesnej szkoły powszechnej. A w drugiej części uczniowie pokazali współczesną lekcję patriotyzmu. Pomiędzy scenkami cała społeczność szkolna zaśpiewała „My, Pierwsza Brygada”.

Za przygotowanie apelu odpowiedzialny był nauczyciel historii szkoły podstawowej pan Mateusz Pazgan, za oprawę muzyczną odpowiadał nauczyciel muzyki Mateusz Kazimierski,  za dekorację pani Paulina Jaworska i za oprawę dźwiękową i multimedialną pan Bartosz Mazurkiewicz.

Więcej zdjęć na stronie: