We wtorkowe listopadowe przedpołudnie uczniowie klasy 7b pod opieką wychowawcy i nauczyciela wspomagającego udali się liczną grupą na Bielany Wrocławskie, gdzie mieści się scena teatru ATM, aby obejrzeć spektakl pt. „Dżangala”.  Choć wyprawa była daleka, to miejsce docelowe jak najbardziej przyjazne dla osób odwiedzających, a i dojazd nie stwarzał problemu.

Po przybyciu zostaliśmy przywitani i zaproszeni do wielkiego holu, gdzie w spokoju mogliśmy odpocząć po drodze oraz się posilić. Chętni mogli zagrać w szachy na wielkiej szachownicy.

Spektakl trwał 90 minut. Co urzekało? To, że grały dzieci dla dzieci w różnym wieku. Na scenie było barwnie, dynamicznie oraz tanecznie. Wysłuchaliśmy wielu piosenek, w tym całkiem znanych z repertuaru Moniki Brodki, czy zespołu „Kwiat jabłoni”. Przedstawienie poruszało problem dorastania, tolerancji, mówiło o wartości rodziny i przyjaźni, a podsumowaniem był cytat z książki pt. „Mały Książe”: „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

E. Jóźwicka