Pluszowe misie towarzyszą dzieciom w trudnych chwilach już od ponad stulecia. W 2002 roku dzień 25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia. To sympatyczne święto było obchodzone również w klasach: 2a i 2c.

Dla dzieci było to wielkie wydarzenie, ponieważ w tym wyjątkowym dniu każdy uczeń przyszedł w towarzystwie swojego ulubionego misia. Małe czy duże, nowe czy nieco zmęczone przytulaniem, wszystkie pluszaki były w centrum zainteresowania. Dzieciaki opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, słuchały opowieści o innych misiach, rysowały je, rozmawiały o słynnych niedźwiadkach znanych z bajek, a przede wszystkim tuliły swoje maskotki. Po dniu pełnym wrażeń misie i ich właściciele wrócili do swoich domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.