Listopad-kolejny pracowity miesiąc i czas na podsumowania i podziękowania J. Jak pewnie pamiętacie, w poprzednim miesiącu wzięliśmy udział w Akcjach: „Znicz pamiętam…” oraz „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”.

Dzięki Waszej ofiarności i wsparciu udało nam się zebrać dużo zniczy, które następnie przy pomocy nauczycieli: p. B. Mazurkiewicza oraz p. M. Pazgan, zostały przekazane do Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu oraz do siedziby Polskiego Radia, skąd trafiły na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie.

21 listopada, to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, z tej też okazji zrobiliśmy tematyczną gazetkę:

Wolontariusze przygotowali również mnóstwo serduszek, które następnie rozdawali wśród wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wywołały one uśmiech na wielu twarzach.

Na przełomie listopada i grudnia przyłączyliśmy się również do udziału w Akcji „ Wigilijna Paczka dla Lwowa”. Wśród całej społeczności szkolnej zbieraliśmy żywność trwałą, środki czystości i zabawki. Zebrane przez nas dary zostały przekazane do Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, Domu Miłosierdzia im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Brzuchowicach pod Lwowem oraz potrzebujących rodzin ze Lwowa i innych miejscowości.

Byliśmy pod dużym wrażeniem Waszej ofiarności i jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy !!!! Zobaczcie sami, ile rzeczy dla osób potrzebujących wsparcia, udało nam się dzięki Wam zebrać:

W listopadzie przygotowujemy się również do organizacji świątecznej loterii fantowej (fanty już są zebrane!!!), wspólnie ze świetlicą oraz p. S. Sajór, robimy ozdoby świąteczne na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się w grudniu w naszej szkole. Przygotowujemy również bombki i łańcuch na naszą szkolną choinkę (efekt naszej pracy zobaczycie już w grudniu). Wielkie podziękowania dla naszej pani psycholog –p. K. Kosacz za pomoc i wsparcie w powyższych działaniach.

Na koniec przypominamy Wam wszystkim o nadal trwających naszych Akcjach:

-„Góra Grosza”,

-„Akcja Nakrętki”

Pamiętajcie: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!

opiekun SKW: Dorota Marchaj

DZIAŁANIA – listopad