19.12.2019 r. klasa V C i IV A wybrały się  na wystawę  „Michał Anioł z bliska”, na której uczniowie mogli podziwiać malowidła z Kaplicy Sykstyńskiej w Kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim. Jedna z największych atrakcji turystycznych Watykanu stanęła przed nami otworem wraz ze swymi unikalnymi  freskami i przedstawieniem Sądu ostatecznego w swoich oryginalnych rozmiarach. Ponadto mieliśmy możliwość przyjrzenia się im na prawdę z bliska, co w rzeczywistości nie było by możliwe. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem  dzieł. Podczas oglądania wystawy mieliśmy również okazję obejrzeć film, którzy przybliżył nam rys historyczny powstawania malowideł Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej.

Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na spacer po Ostrowie Tumskim w zimowej aurze.