W klimacie okołoświątecznym 11.12.2019 r. klasa V c wybrała się na warsztaty artystyczne do Krzywego Komina pt. My się gliny nie boimy. Klasa sprostała wyzwaniu z nazwy warsztatów, tworząc przepiękne ozdoby choinkowe z odciśniętymi gałązkami świerka, czy koronek. Prace uczniów były wyjątkowe, każdy miał własny pomysł na wykorzystanie swojego kawałka gliny z zastosowaniem dostępnych narzędzi i ciekawych materiałów. Powstały również miseczki i drobne szkatułki, będące własną inicjatywą i odkrywaniem swoich talentów. Uczniowie byli zaskoczeni, jakie skrywają w sobie zdolności, a odkrywanie ich pod przewodnictwem pani Agaty prowadzącej zajęcia było świetną zabawą.

Dalszy ciąg pracy przy ozdobach będzie już w sali lekcyjnej, na plastyce, a tam uczniowie pomalują farbami swoje dzieła według projektów stworzonych na wstępie warsztatów ceramicznych. Z niecierpliwością czekamy na wypał naszych prac.

Po zajęciach z pozytywną energią ruszyliśmy spacerem na wrocławski Rynek, a tam smakowaliśmy specjałów dostępnych na Jarmarku Bożonarodzeniowym.