W ramach projektu Szkoła w mieście uczniowie klasy 3C pod opieka wychowawcy i przy pomocy rodzica dnia 19.12.2019r. mieli możliwość podziwiania niezwykłej wystawy, zorganizowanej w dolnym kościele kapituły Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim.

Do kapituły zostały przeniesione freski Michała Anioła pochodzące z Kaplicy Sykstyńskiej, przeniesione unikatową technologią na płótna, z zachowaniem oryginalnej wielkości. Na wystawie pokazano repliki trzydziestu czterech fresków Michała Anioła, znajdujących się na sklepieniu i ścianach bocznych kaplicy papieskiej w Watykanie. Artysta pokazał swoją wizję i przemyślenia do przypowieści ze Starego i Nowego Testamentu.

Niezaprzeczalnie jest to jedno z największych dzieł epoki włoskiego renesansu. Freski pokrywające sklepienie kaplicy zostały stworzone w latach 1508-1512 oraz w latach 1536 -1541 malowidło „Sąd Ostateczny”.

Opracowała Renata Szerel –Orlof