Film opowiada historię Flory słonicy w podeszłym wieku i jej przyjaciółki, nastoletniej Dawn 14 letniej córki właściciela i dyrektora cyrku.
Tytułowa Flora to słoń cyrkowy, który nie nadaje się już na sceniczne popisy w cyrku. Niestety dyrektora cyrku nie stać na zapewnienie Florze wygodnej emerytury w specjalnym rezerwacie, jej los wydaje się więc przesądzony. Dawn postanawia jednak wziąć sprawy w swoje ręce. Nocą dziewczynka wykrada Florę i rusza z nią w samotną i niebezpieczną podróż na poszukiwanie azylu. Na drodze  Dawn i Flory stanie duet fajtłapowatych kłusowników oraz młody Sebastian, którego wujek ma niecne plany wobec słonicy.

Florę zagrał słoń o imieniu Tai, na co dzień znajdujący się pod opieką organizacji Have Trunk Will Travel, której zadaniem jest dbanie o dobro słoni.

Uczniowie klasy 3C pod opieka wychowawcy i rodzica obejrzeli film w OH Kino w Galerii Arkady ze środków finansowanych w ramach  projektu Szkoła w mieście.

Opracowała Renata Szerel -Orlof