Dnia 29 stycznia 2020 roku reprezentacja uczniów klasy 8b i 7b wzięła udział w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Śląsku Wrocław. Organizatorem konkursu był Klub Sportowy WKS Śląsk oraz X LO.

W formie pisemnej Kacper, Jarek i Bartosz odpowiadali na pytania z wiedzy obejmującej okres od momentu powstania klubu do chwili obecnej. Musieli wykazać się wiedzą o najważniejszych faktach, datach, osiągnięciach na arenie międzynarodowej i krajowej oraz największych osobowościach klubu (zawodnikach i trenerach). Podczas konkursu  uczniowie spotkali się z legendą Śląska Wrocław, reprezentantem Polski, Tadeuszem Pawłowskim, który chętnie odpowiadał na zadawane pytania, a także dzielił się ciekawymi opowieściami z boiska.

Miło nam ogłosić, że 3-osobowa drużyna SP99 zajęła III m i na przełomie marca/kwietnia 2020 roku weźmie udział w Finale Konkursu na Stadionie Miejskim Wrocławia. Najlepszy nasz zawodnik Kacper indywidualnie zajął ex aequo II miejsce wraz z reprezentantem SP 108.

Bardzo serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!!!

Zespół nauczycieli wych. fiz. SP99