W dniu 22 stycznia 2020 roku uczniowie klasy 7b pod opieką wychowawczyni i absolwentki SP99 Malwiny udała się do Wyższej Szkoły Teatralnej przy ulicy Braniborskiej, gdzie mieli ogromną przyjemność obejrzeć spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego w reżyserii Przemysława Jaszczaka pt. „Szczęśliwa Siódemka” na motywach mitologii greckiej. Wystąpili bliźniacy Artemida i Apollo, piękna Afrodyta, silny Hercules, zbuntowana Kora, zatraceni  w młodzieńczej miłości Eurydyka i Orfeusz.  „Szczęśliwa siódemka”- grupa przyjaciół, napędzanych niespożytą energią i wiarą, że świat stoi przed nimi otworem. Milion pomysłów i marzeń, przekonanie, że razem można wszystko. Taki przywilej młodości, niezmienny na przestrzeni kultur i czasu.

Po spektaklu grupa wyraziła gotowość i chęć udziału w podobnych wydarzeniach kulturalnych.

Oprac. Elżbieta Jóźwicka