Od 23 listopada do 21 grudnia, w ramach świetlicy w trybie zdalnym, w naszej szkole odbywały się dodatkowe zajęcia z języka hiszpańskiego. Zainteresowanie zajęciami wśród uczniów klas 1-3 było naprawdę duże! Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawami tego coraz popularniejszego w naszym kraju języka.

Zaczęliśmy od przedstawiania się i pytania o samopoczucie – na pytanie ¿Qué tal? (Jak się masz?) prawie jednogłośnie odpowiedzieliśmy ¡MUY BIEN!

W kolejnym tygodniu zajęliśmy się liczeniem od 0 do 10. Dlatego niestraszne nam już są pytania: ¿Cuál es tú número favorito? (Jaka jest twoja ulubiona liczba?) albo ¿Cuántos años tienes? (Ile masz lat?)

Rojo, naranja, amarillo, verde, azul y violeta – takie są kolory tęczy. Wiemy też, że świat nie jest en blanco y negro. Kolory i kształty to był temat w trzecim tygodniu naszych zajęć. Szukaliśmy kształtów i kolorów w całym domu.

A na koniec Boże Narodzenie. Teraz już wszyscy będą wiedzieć, co znaczą słowa kolędy Feliz Navidad albo jaki „prezent” otrzymują niegrzeczne dzieci 6 stycznia (odpowiedź: Trzej Królowie przynoszą im carbón – węgiel).

Także w grudniu wszyscy uczniowie SP99 mieli możliwość udziału w konkursie na najlepsze tłumaczenia wyrażeń i powiedzeń hiszpańskich. Co znaczy desde luego? Oczywiście, że oczywiście. Kto „haruje” w Hiszpanii? Wół czy może osioł? I dlaczego ulubionym dniem każdego Hiszpana jest juernes? Na te i dużo więcej pytań bez problemu odpowiedzą Michał Bielecki (7c) oraz Mateusz Janczewski (5a), którzy w konkursie zdobyli 14/14 punktów. Gratulujemy!

Katarzyna Tetkowska

nauczyciel