Serię  „Tytus, Romek i A’Tomek”

Henryk  Jerzy  Chmielewski  (Papcio Chmiel)  najpopularniejszy autor komiksów w Polsce. Bawi zarówno dorosłych czytelników jak i młodszych.

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”  Martina Widmarka

Bohaterami książki są Lasse i Maja. Oboje chodzą do tej samej klasy i lubią czytać kryminały. Dlatego też, założyli własne biuro detektywistyczne w  Valleby. Jakie zlecenia czekają na nich w małym, szwedzkim miasteczku? Można się tego  dowiedzieć sięgając po książki o przygodach małych detektywów. Z pewnością nie będziecie się nudzić. Nie znajdziecie w nich dwóch takich samych zagadek! Każda książka to nowa tajemnica!

W bibliotece szkolnej dostępne są wszystkie części tej serii.

Seria o Duni

Książki o Duni Rose Lagercrantz i Evy Eriksson., to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i  rysunki.Seria Sisters

Sisters”  Christophe Cazenove ,William Maury   to  współczesna europejska humorystyczna

seria komiksowa . Udane żarty z relacji na linii siostra-siostra ( córki-rodzice, przyjaciółki , dziewczyna-chłopak), sympatyczne przygody. Jest to satyra na codzienność.

Seria „Wojny dorosłych – historie dzieci”

Książki z tej serii przybliżają temat wojny w przystępny, zroz

umiały sposób. Są  wzruszające, napisane prosto, przybliżają rzeczywistość zwykłych ludzi – dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które los rzucił w czas zawieruchy wojennej.

Seria ta powstała z inicjatywy i we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Opisane w tych książkach historie dzieci opierają się na wspomnieniach jednej z autorek (Joanny Papuzińskiej) oraz na relacjach świadków przeszłości, z  Archiwum Historii Mówionej MPW.

Seria Zaopiekuj Się Mną

„Zaopiekuj się mną” to  książki autorstwa Holly Webb . Są to  wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. Seria  „Zaopiekuj się mną” to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie.  Charakteryzują się prostym tekstem  i dużą czcionką. W środku znajdują się czarno-białe ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią czytanie.