W dniach 28.05 – 30.05.2021 r. odbyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. Naszą szkołę godnie reprezentowała siedmioosobowa drużyna Small Big Brains na pokładzie z ich trenerkami, mentorkami: p. Martyną Cyganek i p. Dominiką Tomczyk.

Siedmioro uczniów z klas 4c i 5a przez ponad pół roku pracowało wspólnie nad rozwiązaniem wybranego przez siebie wyzwania drużynowego. Spośród wielu kategorii drużyna wybrała Wyzwanie Społeczne, któremu przyświecał szczególny cel – drużyna postanowiła zaprojektować, zrealizować, a w 2022 roku obdarować laurkami z okazji Dnia Babci i Dziadka, seniorów- podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin”, znajdującego się na Księżu Małym.

Drużyna samodzielnie nawiązała kontakt z ośrodkiem, zaoferowała swoją pomoc i otworzyła swoje małe – wielkie serca na tą konkretną grupę społeczną, by już niebawem móc zaobserwować pojawiający się na jej twarzy uśmiech, ogromną radość, w tym szczególnym i ważnym dla każdej babci i każdego dziadka dniu.

Trud, wysiłek oraz prawdziwie szczere chęci młodych, kreatywnych i utalentowanych uczniów został doceniony.

Podczas wielkiego finału Olimpiady DI drużyna Small Big Brains znalazła się na podium. W grupie wiekowej 6-12 lat zajęli zaszczytne miejsce II.

Podczas olimpiady drużyna wzięła także udział w tzw. Wyzwaniu Na Już. Pod okiem wymagających ekspertów i pod presją czasu rozwiązała wszystkie przygotowane dla nich zagadki. Ich współpraca, opanowanie, zaangażowanie, aparycja i nienaganna prezencja wyniosła drużynę na szczyt – otrzymała zasłużone miejsce I.

Już jesienią drużyna Small Big Brains weźmie udział w Międzynarodowych Warsztatach Kreatywności organizowanych w Polsce z udziałem zagranicznych gości i ekspertów. To ogromny zaszczyt i wielkie wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

 

„Pomagając innym, pomagasz i sobie”.       

       – drużyna Small Big Brains w składzie: Oliwia Dobroszka, Jakub Banasiński, Szymon Gardynik, Hanna Łaba, Matylda Osmulska, Gabriela Sikora, Marian Strelke