23 września 2021 r. na Morskim Oku przy ul. Chopina odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które  zorganizowane zostały przez Szkolny Związek Sportowy Wrocław.

W zawodach udział wzięły aż 183 reprezentacje szkolne z całego Wrocławia. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów z klas 4-8 w czterech kategoriach biegowych na dystansie od 800 m do 1200 m. Na każdą sztafetę składało się sześciu zawodników, z których każdy musiał pokonać dany dystans i przekazać pałeczkę sztafetową kolejnej osobie lub jako ostatni dobiec do mety. Zadanie było trudne, gdyż trasa poprowadzona była po piachu, trawie czy  wąskich ścieżkach, gdzie trudno było się wyprzedzać.

Nasi uczniowie tym razem nie zdobyli wysokich miejsc, ale zyskali nowe doświadczenia sportowe, biegając w drużynie. Swoimi wynikami indywidualnymi zachwycili natomiast: Martyna z kl. 4b, Natasza z kl. 4a, Hania z kl. 5c, Martyna z kl. 7b, Michał z kl. 4b, Kuba z kl. 5c,  Jakub z kl. 8d, Wojtek z kl. 8c, Paweł z kl. 8a oraz  Miłosz z kl. 7d.

Dziękujemy całej Drużynie za duży wysiłek i zaangażowanie.

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego SP99