We wrześniu, z radością, wróciliśmy do szkoły. Uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej chętnie opowiadali o wakacyjnych przygodach. Przypominając sobie wakacyjny czas, daliśmy się ponieść fantazji i wyobrażaliśmy sobie podwodne stworzenia.

Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wspólnie nauczyliśmy się piosenki „Jak przechodzić przez ulicę każdy uczeń wie!”, omówiliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zaznajomiliśmy używaniem elementów odblaskowych. Uczniowie wykonali także własne sygnalizatory świetlne i znaki drogowe.

Obchodziliśmy też Dzień Juliana Tuwima. Poznaliśmy słynne wiersze poety, np. „Abecadło” i „Lokomotywę”.

rybaPo kilku tygodniach do świetlicy zawitała jesień. Dzieci wykonały Panią Jesień z przyniesionych „darów jesieni” i portrety lisów w technice 3D.

Uczestniczyły również w zajęciach teatralnych w Bibliotece Szkolnej.

Uczniowie nauczyli się rozpoznawać gatunki grzybów jadalnych i trujących, a także byli na grzybobraniu.

Za pomocą książki „Rok w Lesie” autorstwa Emilii Dziubak dzieci nauczyły się gatunków roślin i zwierząt występujących w lesie. Omówiliśmy budowę lasu, tropy zwierząt i wykonaliśmy modele leśnego zwierzątka wykorzystując rolki po papierze toaletowym, kolorowy papier i kreatywne druciki.

znaki

Julita Wiertelak

Rita Litwińczuk