Film pt. „Wilk Lew i Ja” to niezwykle ciepły i wzruszający film o przyjaźni i wzajemnej trosce.

Bohaterami filmu są Alma oraz tytułowy wilk i lew. Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – starego domu otoczonego pięknym lasem, położonego na malowniczej wyspie, w dzikich terenach Kanady.

Kiedy była małą dziewczynką, dziadek uczył ją życia w zgodzie z przyrodą. W czasie pobytu na wyspie Alma spotyka dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko – na skutek  splotu zdarzeń zostaje ich opiekunką. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane przez straż leśną.

Jak się potoczą dalsze losy bohaterów?

Czy Alma będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych?

Czy uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych?

Odpowiedź na te pytania znają już uczniowie klasy drugiej A oraz klas trzecich, którzy pod opieką nauczycieli wychowawców oraz nauczycieli świetlicy mieli okazję do obejrzenia filmu podczas wycieczki do kina.