W listopadzie klasa 3b wzięła udział w konkursie „Zdrowie na talerzu” w ramach projektu edukacyjnego Zdrowa Misja. Projekt finansowany był przez Gminę Wrocław. Celem programu była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowotnym spowodowanym nieodpowiednią dietą oraz brakiem ruchu.

W klasie utworzono 5 zespołów.  Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej zdrowy posiłek. Pomysłom nie było końca. Dzieci są bardzo świadome, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, nabiał i woda – to powinno znajdować się w naszej codziennej diecie.

Miło nam poinformować, że jedna z grup, w skład której wchodziły Laura Michalczyk, Maja Mirosławska i Maja Pustkowiak z klasy 3b, zajęła II miejsce w wyżej wymienionym konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Link do informacji o projekcie oraz wyników konkursu: