Zachęceni zeszłorocznym sukcesem i doświadczeniem jakie zdobyliśmy, w roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 99 im. Tadeusza Kościuszki po raz drugi będzie uczestniczyć w programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży- Destination Imagination.

„Power of girls” to nazwa tegorocznej drużyny DI w składzie:  Matylda Osmulska (6a) , Hanna Łaba (6a) , Marissa Gołąbek (6a) , Hanna Gromuł (6a), Gabriela Sikora (5c), Aleksandra Pyzalska (5c), Dominika Sosnowska (5c).

Jesteśmy już po pierwszych zajęciach i z przyjemnością chcemy przedstawić wyzwanie, które drużyna wybrała w tej edycji,  aby w czerwcu zaprezentować się na interdyscyplinarnej Olimpiadzie Kreatywności.

WYZWANIE KONSTRUKCYJNE- „JAZDA BEZ TRZYMANKI”

Czas się rozkręcić! Pokażcie wszystkim, jak tworzą się legendy. Wykonajcie konstrukcję, która nie tylko stoczy się po rampie, ale i zostanie obciążona.

W ramach tego Wyzwania Drużynowego:

-zaprojektujecie i zbudujecie konstrukcję, która zjedzie po rampie i zderzy się ze słupem bezpieczeństwa

-przetestujecie konstrukcję kładąc na niej obciążniki

-stworzycie i zaprezentujecie historię bohatera, który staje się legendą

-zaprojektujecie i zbudujecie obrotowy obiekt

-stworzycie dwa atrybuty, które zaprezentują umiejętności, zainteresowania, mocne strony i talenty członków Waszej drużyny.

Liczymy na Wasze wsparcie! Niebawem kolejna dawka informacji! 🙂

Trenerki DI- Martyna Cyganek, Dominika Tomczyk