W dniach 28.02.2022 do 04.03.2022 r. w naszej szkole realizowane były działania prozdrowotne w ramach kampanii „Trzymaj się prosto!”

Celem kampanii „Trzymaj się prosto” jest profilaktyka wad postawy, czyli zapobieganie pogłębiania i utrwalania wad postawy. Wczesne wykryte wady postawy można skutecznie skorygować, a niewłaściwe nawyki – zmienić. Istotnym elementem akcji jest zwrócenie uwagi na wartość ruchu w życiu każdego człowieka, dbania o swój układ ruchu oraz zachęcanie do uprawiania sportu, wszelkiej aktywności fizycznej.

Ogłoszony została konkurs szkolny na hasło kampanii. Oto wyniki:

I miejsce zdobyła Laura Michalczyk 3b

„Aby uniknąć bólów w przyszłości, ćwicz swą postawę w młodości”.

II miejsce zdobyła Michalina Krukar 2a

„Żeby mieć kręgosłup zdrowy, trzeba często robić skłony. Odstaw plecak, chrupki, phona, czas zwyczajnie zrobić skłona”.

„Jeśli nie chcesz być koślawy, poćwicz z rana swoje stawy”.

III miejsce zdobyła Hanna Firuta 2b

„Trzymaj się prosto nie dla zabawy, ale dlatego, żeby nie krzywić postawy!”

Wyróżnienie otrzymał Julek Fedorowicz 4b

„Bracie mój i siostro, trzymajcie się prosto. W miarę możliwości nie krzywcie kości”.

W ramach kampanii uczniowie klas 4-8 codziennie przeprowadzali dla swoich koleżanek i kolegów z klasy ćwiczenia śródlekcyjne. Dodatkowo starci uczniowie z klas 7-8 odwiedzali swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas 2-3, gdzie również prowadzili gimnastykę śródlekcyjną.

Na lekcjach wychowania fizycznego we wstępnej części lekcji uczniowie zapoznani zostali z zestawem ćwiczeń na proste plecy, które systematycznie wykonywali.

Zespół nauczycielek wychowania fizycznego SP99