„Jezus jest  naszym przyjacielem” – pod takim hasłem odbywały się  rekolekcje wielkopostne  w naszej szkole. W dniach od 23 do 25 marca 2022 r. mieliśmy okazję wysłuchać nauk rekolekcyjnych na dużej sali gimnastycznej  (środa – czwartek) oraz w kościele (piątek).

Sala gimnastyczna zamieniła się na ten czas w miejsce, w którym – oprócz Słowa Bożego  i nauk Ojca Rekolekcjonisty –  rozbrzmiewały wesołe pieśni wielbiące Boga i ciekawe pytania dzieci i młodzieży naszej szkoły dotyczące wiary, życia i moralności.

Rekolekcje prowadził o. Krzysztof Wasiuk, a pomagali mu dwaj bracia-ewangelizatorzy, którzy w swoim życiu doświadczyli już łaski i działania Jezusa- Przyjaciela. I teraz tym doświadczeniem chcieli się podzielić z innymi.

Zaskoczyła wysoka frekwencja, ciekawe odpowiedzi uczniów na zadawane pytania i entuzjazm, jaki towarzyszył wszystkim, mimo wczesnych godzin porannych.

W miłej rodzinnej atmosferze minęły dwa pierwsze dni rekolekcji, tj, środa i czwartek.

Natomiast w piątek uczniowie wraz z nauczycielami  uczestniczyli we Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej w Kościele pw. NMP Wspomożycielki Wiernych. Należy podkreślić,  że zarówno w przygotowanie Mszy Świętej, jak i Nabożeństwa Drogi Krzyżowej czynnie włączyli się uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Jedynak.

Czy był to owocny czas? Po reakcjach i rozmowach z uczniami można bez cienia wątpliwości odpowiedzieć, że tak. Chwila ciszy i refleksji w głośnym i tak niespokojnym ostatnio świecie jest doświadczeniem bezcennym, ważnym i umacniającym.