W ostatnim, wojewódzkim etapie Dolnośląskiego Konkursu Historycznego w ramach zDolnego Ślązaka, uczeń klasy VII B – Sebastian Karpiński – zdobył 41 punktów. Ten fakt oznacza uzyskanie tytułu laureata konkursu.
To już drugi taki sukces naszej szkoły w tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu. W konkursie matematycznym po tytuł  laureata sięgnął Szymon Zawadzki uczeń klasy VIII A.
Uzyskanie tak wysokiego wyniku konkursowego, oprócz wielkiej satysfakcji, wiąże się z dodatkowymi przywilejami:
– otrzymanie najwyższej oceny końcoworocznej z przedmiotu,
– dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych,
– przyjęcie w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych.

W etapie szkolnym i powiatowym swoim doświadczeniem i materiałami wspomógł nauczyciel historii – p. Przemysław Dudek. Za przygotowanie całościowe, koordynację postępów Sebastiana i kierunkowe działania w ostatnim etapie odpowiadała nauczycielka historii i WOS – p. Weronika Mateuszuk.

Serdeczne gratulacje!